Dobry psychodietetyk online – jedzenie intuicyjne

dobry psychodietetyk online

Czym zajmuje się psychodietetyk

Psychodietetyk zajmuje się szeroką tematyką związaną z żywieniem. Może wspomagać w odchudzaniu, wychodzeniu z zaburzeń odżywiania, nauce jedzenia zgodnego z intuicją, osiąganiu sukcesów sportowych i wiele innych. Przy wyborze psychodietetyka warto zastanowić się, czego się najbardziej potrzebuje w danym momencie aby znaleźć specjalistę w danej dziedzinie, pracującego stacjonarnie bądź online.

Dobry psychodietetyk online dla Ciebie

Dobry psychodietetetyk rozumie z czym się do niego zgłaszamy. Nie ocenia i nie narzuca sztywnych rozwiązań. Jest elastyczny czyli potrafi spotkać się z klientem w miejscu w którym ten się znajduje i stąd ruszyć dalej. Bierze pod uwagę psychologiczne i fizjologiczne aspekty jedzenia. Oferuje warunki współpracy dostosowane do potrzeb klienta.

Wago-inkluzywny nurt dietetyki

Przy wyborze dobrego psychodietetyka pracującego online ważne jest by poznać jego specjalizację – zaburzenia odżywiania, sport, odchudzanie, jedzenie intuicyjne itp. Pierwszym pytaniem jakie warto zadać jest to w jakim nurcie pracuje – skoncentrowanym na wadze czy wago neutralnym (wago-inkluzywny).

Nurt wago-inkluzywny opiera się o dążenie do poprawy jakości życia bez skupiania się na zmianie masy ciała. Psychodietetyk pracujący w tym nurcie zna badania naukowe pokazujące nieskuteczność diet i zagrożenia jakie ze sobą niosą. W celu rozwiązania problemów żywieniowych stosuje skuteczne i bezpieczne podejście oparte o budowanie dobrej relacji z jedzeniem i kompetencje żywieniowe. W przeciwieństwie do specjalisty pracującego w nurcie skoncentrowanym na wadze, nie ocenia postępów na podstawie zmian masy ciała. Takie podejście jest idealne dla osób, które wielokrotnie doświadczyły efektu jojo lub nigdy nie miały doświadczenia z dietami i nie chcą ryzykować poważnych skutków ubocznych.

Osoby, których głównym celem jest schudnięcie dobrze odnajdą się w pracy z psychodietetykiem wykorzystującym podejście skoncentrowane na wadze. Tutaj nauczy się mechanizmów samokontroli, przydatnych w stosowaniu diety.

Jedzenie intuicyjne czy dieta

Jedzenie intuicyjne jest specyficzną specjalizacją psychodietetyki, wywodzącą się z wago-neutralnego podejścia do zdrowia. W centrum zainteresowania stoi człowiek jako całość – ciało, psychika i jego otoczenie. Psychodietetyk uczy jak jeść normalnie, dla satysfakcji i zgodnie z idywidualnymi potrzebami ciała, nie regułami z zewnątrz.

W jedzeniu intuicyjnym każdy jest specjalistą od swojego ciała. Proces adaptacji jedzenia intuicyjnego polega na nauczeniu się odczytywania jego sygnały i zaufania sobie. Zmiany w żywieniu nie mają na celu ingerencji w wagę. Nie ma tutaj restrykcji, silnej woli i motywacji. Nie ma odmawiania sobie jedzenia i walki z ciałem. Poznaje się i wprowadza w życie kompetencje żywieniowe, które pozwalają żywić się dobrze i z przyjemnością. To poparty naukowo, sprzyjający zdrowiu program, oparty o samoopiekę.

Psychodietetyk a jedzenie intuicyjne

Psychodietetyk pracujący w nurcie jedzenia intuicyjnego nie rozpisuje diet i nie zajmuje się odchudzaniem. Zamiast narzucać reguły i  rozliczać z postępów poprzez kontrolę masy ciała – uczy jak odnaleźć się we współczesnym świecie, radzić sobie z jedzeniem na miarę swoich możliwości i mieć z tego satysfakcję. Z empatią prowadzi do osiągnięcia ogólnego poczucia dobrostanu i ułożenia sobie przyjaznej relacji z jedzeniem.

Dobry psychodietetyk online?

Zastanawiasz się jaką formę wspópracy wybrać, online czy sesje stacjonarne? Konsultacje online mogą wywoływać niepewność i lęk przed tym, czy w ten sposób uda się nawiązać relację. Z drugiej strony są wygodniejsze, nie wymagają dojazdu i można w nich uczestniczyć w zaciszu swojego domu lub dowolnego miejsca na świecie – z dostępem do internetu. Konsultacje stacjonarne, pod względem jakości nie różnią się niczym od sesji online, jednakże mogą być preferowane w niektórych sytuacjach. Pozwalają na wyjście z domu i spotkanie się na neutralnym gruncie. Praktyka pokazuje, że sesje online są tak samo skuteczne jak te stacjonarne.

Szukasz psychodietetyka online, pracującego w nurcie wago-neutralnym?

Zapraszam Cię na bezpłatną 20 minutową konsultację psychodietetyczną online. Poznasz moje metody pracy i zarys programu jedzenia intuicyjnego. Jeśli poczujesz „to coś” rozpoczniemy współpracę. Więcej o moim trybie pracy przeczytasz tutaj: klik

  • Napisz do mnie wiadomość lub zadzwoń w celu umówienia bezpłatnej 20-minutowej konsultacji:
    tel./WhatsApp: +48 669 836 659
    mail: [email protected]
  • Wykup konsultację: klik

Mam na imię Małgosia, jestem psychodietetykiem i promotorką nauki jedzenia opartego o intuicję, uważność i kompetencje żywieniowe. 

Konsultacje